Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt66016/domeenid/www.timewaver.ee/htdocs/wp-content/themes/timewaver/includes/core/codeless_slideshow.php on line 59
class="page-template-default page page-id-1744 header_2 page_header_yes nicescroll sticky_active wpb-js-composer js-comp-ver-4.12 vc_responsive">
+372 56 217 447 | liis@timewaver.ee

Warning: A non-numeric value encountered in /data01/virt66016/domeenid/www.timewaver.ee/htdocs/wp-content/themes/timewaver/includes/core/codeless_slideshow.php on line 59

Teaduslik taust

INFOVÄLI ON KÕIKJAL MEIE ÜMBER

Infoväli on miski, kus vaimsed ja füüsikalised protsessid ühenduvad ja jäävad sinna infomustritena püsima. Inimeste mõtted ja tunded salvestuvad infovälja, nii nagu selles on meie minevik, olevik ja ka potentsiaalne tulevik.

Erinevad teaduslikud uuringud viitavad sellele juba ammu, et inimene ei ole oma põhiolemuselt lihtsalt keemiliste reaktsioonide kogum, vaid pigem energeetiline laeng. Kuna me kujutame koos teiste inimestega ja teiste elusolenditega energiakogumit, siis olemegi ühenduses ka ühendinfoväljas.

Infovälja on püütud defineerida ja selgitada juba sajandeid mitmed juhtivad teadlased. Näiteks nimetas C.G. Jung seda kollektiivseks alateadvuseks, R. Sheldrake aga morfogeeniliseks väljaks. Iidsed indiaani tekstid nimetavad välja aga Akasha kroonikaks. A. Einstein selgitus välja olemuse kohta oli “ookean” – väli on asjadevahelises ruumis esinevate mikroskoopiliste võngete ookean, mis lainetab sünkroonselt kõigi Universumis leiduvate osakestega ja omakorda toetab nende subatomaarsete osakeste liikumist.

Nobeli preemia laureaadid ja kvantfüüsika kaks rajajat N. Bohr ja E. Schrödinger veendusid teaduslike uuringute põhjal, et kvantfüüsilised protsessid on liideseks teadvuse ja mateeria vahel.

timewaver - mis on infoväli

timewaver inimne ja infoväli

INFOVÄLI JA INIMENE

Kujutage ette endale satelliite, mis liiguvad meie maakeraga kaasas truude kaaslastena. Nii võib ette kujutada ka seda, et igal inimesel on oma satelliit, kuhu on salvestunud absoluutselt kõik, mis teeb temast just sellise inimese nagu ta on – koos oma genofondiga (nt esivanematelt saadud mõtte- ja käitumismustrid, lapsepõlvekogemused ja “lastetuba”), füüsiliste parameetrite ja eelsoodumustega, emotsioonide, uskumuste, hirmude jm-ga. Lihtsamalt selgitades on inimese alateadvuses toimuvate protsesside käigus võimalus, et inimese füüsiline keha reageerib sellele ka konkreetsete sümptomitega. Seetõttu räägitakse ka juba praegu psühhosomaatikast ja selle seostest erinevate haigussümptomitega. Enamasti on füüsiline sümptom kehas juba ahela viimane lüli, mis vajutab nupule, kus inimesel on vaja tähelepanu alla võtta oma sisemine tasakaal, harmoonia ja korrastatus infovälja tasandil. Kui see saab korda, lahenevad enamasti ka füüsilised sümptomid ilma liigse sekkumiseta.

Paljude riikide tunnustatud teadlased on oma tuhandete eksperimentide ja katsetega tõestanud, et maailma hoiab koos nähtamatu struktuur e väli, mis salvestab kogu meie ümber oleva info ja mille kaudu kõik on kõigega pidevas suhtlemises. Intelligentse teadvusvälja olemasolu tunnistamine võimaldab teadlastel empiiriliselt ehk kogemuspõhiselt seletada ka selliseid nähtusi nagu homoöpaatia, telepaatia, tervendamine, tahe jne. Sügava traditsiooniga idamaisele filosoofiale tuginev maailma tunnetus on leidnud asjakohase seletuse läbi kvantfüüsika. Kvantmaailm on elav reaalsus, kus me igapäevaselt toimetame, vaatamata sellele, kas oleme selle olemasolust teadlikud või mitte.

TEADUSLIK TAUST MIKROVOOLU SAGEDUSE TERAAPIALE

Siinkohal mainitud uurimused ja teooriad ei ole aktsepteeritud üldtunnustatud meditsiini poolt seoses vähese teadusliku tõendusmaterjalide tõttu, mis on nõutud tavameditsiini standardis. Teadlased, nagu nt Robert O. Becker*1 ja Dr. Bjorn Nordenstrom*2 (Nobeli Preemia Komitee eesistuja), toetavad terooriat, mille kohaselt iga krooniline ja akuutne haigus on otseselt tulenenud madala raku energia tõttu rakulisel tasandil. See avaldub läbi rakumembraani potensiaali tõusu.

1991. aastal said kaks teadlast, Dr. Bert Sakmann ja Dr. Erwin Neher füsioloogia ja meditsiini*3 vallas Nobeli preemia oma uurimuste eest, mis puudutasid mikrovoolu läbilaskvust inimkeha rakumembraanides, mis hiljem konsolideeriti meditsiiniteaduses mikrovoolu staatuseks. Antud protsess on detailselt kirjeldatud Dr. Beckeri raamatus “The Body Electric”. Hiljem selgitas Nordenstrom, et madala pingega on võimalik rohkem taastada normaalset füsioloogilist olekut vigastatud rakkudele.

Vastavalt antud mudelile, on noore ja terve raku membraani potentsiaal -70 ja -100 mV vahel. See kinnitab, et membraani transport, mitokondria energia tootmine (ATP-süntees) ja rakkude proteiini süntees toimib ladusalt. Vanusega ja haiguste tekkides langeb potensiaal -40mV, nii et ilmneb juba valu ja põletik ning järgneb potentsiaali vastuseis kuni -15mV, see on juba nö valulävi, kus rakk võib muteeruda vähirakuks. -15mV väärtuse juures on rakuenergia juba nii vähenenud, et rakk hakkab kontrollimatult jagunema seoses enesealalhoiuinstinktiga. Mitmed nn elustiili haigused selles ajavõtmes on vähenenud rakumembraani potentsiaaliga.

Terapeudi ülesanne on siinkohal püüda pöörata ümber seda protsessi ja taastada tervislik rakupotentsiaal rohkem, kui -70mV. Et seda teha, on vaja luua rakule vastav keskkond, mis oleks rakuväline vaba ruum neutraalsele elektrile. Kui see on happeline, on tal liiga vähe negatiivse laengu kandjaid ja sellega nõrgeneb ka raku negatiivse elektri potentsiaal. Rakumembraani potentsiaal võib sellest keelduda.

*1 Becker,RO: The Body Electric. New York, William Morrow and Co. Inc. 1983
*2 Nordenstrom,B: Biologically Closed Electrical Circuits, Nordic Medical Publica-
tions. Uppsala. 1983.
*3 Quellen: http://www.bio-pro.de/magazin/thema/00186/index.
html?lang=en&artikelid=/artikel/03313/index.html;
http://nobelprize.org/nobel_prizes/medicine/laureates/1991
*4 F.A.Popp: 2006, Biophotonen – Neue Horizonte in der Medizin (Haug); (Biophotones – new horizons in medicine) M.Bischof: 1995, Biophotonen, Das Licht in unseren Zellen (Zweitausendeins); (Biophotones – the light within our celles)

 

Biofotoonika*4 uurimustele tuginedes on elektromagneetiline väli rakkudevahelise suhtluse võti. Rakuvahelise kommunikatsiooni keel on elektrisagedused. Võttes aluseks need teooriad, on meie eesmärgiks toetada vastavate sagedustega, intensiivsuste ja signaalvormingutega membraani potentsiaali, ATP-tootlikkust, proteiini sünteesi ja membraani transporti. Seda on toetanud ka Chengi uurimused.

Lühiülevaade olulisematest mikrovoolu teraapia uurimustest koos vajalike numbritega ATP tootlikkuse, proteiinide sünteesi, membraani ülekande ja vigastuste tervendamise kohta:

• Ngok Cheng et al, 1982; Harry Van Hoof; Emmanuel Bockx; Michel J. Hoogmartens; Joseph C. Mulier; Frans J. De Ducker;
Willy M. Sansen; William De Loecker; The Effects of Electric Currents on ATP Generation, Protein Synthesis, and Membrane Transport
in Rat Skin; Clinical Orthopaedics and Related Research, 1982 Nov-Dez;(171): S. 264-72
• Jeffrey S. Mannheimer; Seton Hall University; The Effect of Microcurrent Stimulation on ATP Synthesis in the Human Masseter
as Evidenced by 31P Magnetic Resonance Spectroscopy (2005), dissertations, paper 1544; http://scholarship.shu.edu/dissertations/1544 • Vgl. Wolcott et al, Accelerated Healing of Skin Ulcers, Medical Journal July 1969
• Carly et al, Archieves of Physical Medicine, July 1965

Oluline: Siinmainitud indikatsioonid ei ole üldtunnustatud meditsiini poolt aktsepteeritud seoses vähese teadusliku tõendusmaterjali tõttu.

Soovitatav kirjandus eesti keeles:


 • Lynne McTaggart “Väli. Universumi salajase jõu otsingul”
 • Lynne McTaggart “Tahteeksperiment. Oma elu ja maailma muutmine mõtete abil”
 • Penney Peirce “Sagedus. Isikliku vibratsiooni jõud”
 • Bruce H. Lipton “Uskumused ja bioloogia. Teadvuse, mateeria ja imede jõu vabastamine”
 • Colin P.Sisson “Sisemine ärkamine.Kohaloleku praktika”
 • Kim Michaels “Algteadmisi elu mõistmiseks”
 • Judith Orloff “Emotsionaalne vabadus.Kuidas vabastada end neg.mõtetest ja muuta oma elu”
 • Candace B.Pert “Kõik, mida on vaja teada, et tunda end jumalikult”
 • Caroline Myss, Ph.D. “Vaimu anatoomia. Jõu ja tervenemise 7 astet”
 • Rupert Sheldrake “Dogmadeta teadus”
 • Gregg Braden “Fraktaalne aeg. 2012. aasta saladused ja uue maailmaajastu algus”
 • Wilfried Nelles “Tegelikkuse tervendav jõud”
 • Eckhart Tolle “Uus maailm. Elusihi mõistmine”

Soovitatav kirjandus inglise keeles:


 • Lynne McTaggart “The Field. The quest for the secret force of the universe”
 • Fritjof Capra “The hidden connections”
 • Michael Talbot “The holographic universe”
 • Amit Goswami, Ph.D. “The self-aware universe. How consciousness creates the material world”
 • Richard Gordon “Quantum-touch. The power to heal”
 • Candace B. Pert, Ph.D. “Molecules of emotion. The science behind mind-body
 • Dr Carolyn McMakin “The Resonance effect: How Frequency Specific Microcurrent Is Changing Medicine”